Diyarbakır Rehberi
Yaşlanmayı Geciktiren Besinler 29/07/2017

Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

Yaşlanmak her insanın korktuğu ve önüne geçemediği bir sorun. Zamanın insan bedenine verdiği yıkımdan daha az etkilenmek mümkün mü? Yaşlanmayı geciktiren besinler.

Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

 

 

 1. Avokado

 

avokado            Avokado cildi güzelleştiren, saçlara ve cilde parlaklık kazandıran bir meyvedir. Avokado da maya hücresin de çok fazla demir vardır ve bu da demir içerir. Avokado bolca demir içerdiği için kalp hastalığı ve kanser riski oldukça azalır ve yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Avokado toksit maddeleri etkisiz hale getirir.

 

 2. Ceviz

 

 ceviz           Ceviz, yaşlılar da şeker hastalığını önler ve bunama (demans alzaymır) riskini son derece azaltır. Cevizin beyin fonksiyonları için çok olumlu etkisi vardır. Vücudu besleyerek dirençli olmasını sağlar. Ceviz yaşlılarda kan basıncını düşürmekle kalmaz normal hale getirir.

 

 

3. Brokoli

 

            Brokoli hücre yapısını korur ve bu sayede kanser, AIDS gibi hastalıklara karşı koruma sağlar. Brokoli bağışıklık sistemine çok fazla katkısı olur ve bu sayede brokoli hem yaşlanmayı önler ve ayrıca detoks etkisi olur. O yüzden brokoli her gün 30 gr miktarın da kullanılmalıdır.

 

 4. Yaban Mersini

 

yaban-mersini            Yaban mersini kartenoid, antosiyanin gibi önemli faydalı bileşenler içerir. Kartenoid, antosiyanin gibi önemli bileşenler serbest radikallerle savaşır.

 BİLGİ: Serbest radikaller, deride ve vücutta yaşlanmaya neden olan maddelerdir.

 Hafızanın kuvvetlenmesinde çok etkilidir.

 

 5. Tarçın

 

      

      Tarçın insülin direncinin arttığını ve bu sayede kan şekerini dengelediğini görmüşüzdür. İşte bu sayede diyabet hastaları tarafından çok kullanılır. Tarçın hücreleri yeniler ve büyüme hormonunu etkiler ve iyi bir antioksidandır.

 

 6. Barbunya

 

 yaşlanmayı geciktiren besinler barbunya           Barbunyanın içinde Protein, lif, folik asit, magnezyum, ve daha pek çok mineral vardır ve sağlık açısından önemlidir. İyi bir antioksidandır. O yüzden yaşlılar da tarafından ve diyabetli hastalar tarafından çok önemli rol oynamaktadır ve çok kullanılmalıdır. Barbunya çok sayıda protein içerir ve bu sayede barbunya doku ve kas sisteminde kaslara çok yardımcı da olur.

 

Bu haber 802 kez okundu.
Sağlık Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Lazer Epilasyon (874 kez okundu.) - 29/07/2017
  2. 2. Yaşlanmayı Geciktiren Besinler (803 kez okundu.) - 29/07/2017
  3. 3. Alzheimer Hastalığı Nedir (854 kez okundu.) - 29/07/2017
  4. 4. Hemoroid Başur Hastalığı Evreleri Tedavisi (868 kez okundu.) - 26/07/2017
  5. 5. YOGA (812 kez okundu.) - 19/07/2017
  6. 6. Kolesterole Karşı Ceviz Suyu (804 kez okundu.) - 19/07/2017
  7. 7. Günümüz Plastik Cerrahi Operasyonlarına Ve Estetik Merkezlerine Genel Bakış (752 kez okundu.) - 01/07/2017
Facebook Yorumları