Diyarbakır Rehberi
Lazer Epilasyon 29/07/2017

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonunu yaptırmaya karar verdikten sonra öncelikle ön bir muayene olmanız gerekir. Kıl kökleriniz ne kadar sık ve sert ise epilasyon uygulamasından o kadar başarılı bir sonuç alınır.

Lazer Epilasyon

 

            İstenmeyen tüylere kesin çözüm olarak tercih edilen epilasyon günümüzde özellikle bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Sağlık açısından kesinlikle herhangi bir zararı olmayan epilasyon ile istediğiniz bölgenizdeki kıl oluşumunu engelleyebilirsiniz. Uygulamanın yapılabilmesi için gelişiminizi tamamlamanız gerekir. Genellikle erkeklerde bu süreç 15 kızlarda ise 14 olarak söylenebilir. Birçok farklı cihaz ile epilasyon yaptırabilirsiniz. Her ay ağda uygulamasından kaynaklı acı çekmek yerine 5-6 seans epilasyon yaptırarak çektiğiniz acıya son verebilirsiniz. Lazer epilasyon günümüzde kadın erkek fark etmeksizin herkesin tercih edeceği bir yöntemdir. Özellikle bu konuda uzman kişilerle çalışan sağlık kuruluşlarını tercih edebilirsiniz. Bildiğiniz ve güvenli kliniklerden alacağınız hizmet daha kaliteli ve kesin çözümdür.

 

 Epilasyon için herhangi bir bölge sınırı var mıdır?

 

            Lazer epilasyonunu yaptırmaya karar verdikten sonra öncelikle ön bir muayene olmanız gerekir. Kıl kökleriniz ne kadar sık ve sert ise epilasyon uygulamasından o kadar başarılı bir sonuç alınır. Genellikle herhangi bir bölge sınırı olmayan tüm bölgelerinize yaptırabilirsiniz. Bayanlarda kol, bacak, bikini, genital, çene, yüz, bıyık ve alın lazer epilasyonun uygulaması için idealdir. Erkeklerde de sırt, göğüs, kol, bacak ve yüz uygulama için idealdir. Yaptıracağınız epilasyon sonrasında istemediğiniz kıllarınıza ömür boyu veda edeceksiniz. Epilasyon yapılacak bölgenin güneş yanığı olmaması yani bronz olmaması gerekir. Uygulama sırasında yanıklar meydana gelebilir. Kış aylarında uygulanan epilasyon daha sağlıklı ve kesin olmaktadır.

 

 Lazer epilasyonu nasıl uygulanır?

lazer Epilasyon

            Lazer epilasyonun da uygulandığı üç çeşit cihaz vardır. Her cihazın uygulama şekli ve sonucu farklıdır. Alexandrite, Diode, IPL cihazları lazer epilasyonun yapıldığı cihazlardandır. Her cihazın amacı istenmeyen tüylerin dibine yapılan lazer atışı ile kıl kökünün yanmasını sağlamaktır. Bu uygulamayı yaptırırken iğne batması gibi acılar hissedebilirsiniz. Genellikle kesin bir çözüm alınabilmesi için 12 seans önerilmektedir. Düzenli ve aksatmadan gideceğiniz seansların sonucunda pürüzsüz bir cilt sizi bekleyecektir. 

Bu haber 874 kez okundu.
Sağlık Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Lazer Epilasyon (875 kez okundu.) - 29/07/2017
  2. 2. Yaşlanmayı Geciktiren Besinler (803 kez okundu.) - 29/07/2017
  3. 3. Alzheimer Hastalığı Nedir (854 kez okundu.) - 29/07/2017
  4. 4. Hemoroid Başur Hastalığı Evreleri Tedavisi (868 kez okundu.) - 26/07/2017
  5. 5. YOGA (814 kez okundu.) - 19/07/2017
  6. 6. Kolesterole Karşı Ceviz Suyu (804 kez okundu.) - 19/07/2017
  7. 7. Günümüz Plastik Cerrahi Operasyonlarına Ve Estetik Merkezlerine Genel Bakış (752 kez okundu.) - 01/07/2017
Facebook Yorumları