Diyarbakır Rehberi
Kolesterole Karşı Ceviz Suyu 19/07/2017

Kolesterole Karşı Ceviz Suyu

Sağlıklı bir birey olmak adına kan tahlili yaptırılmalıdır. Kolesterol şüphesi varsa doktorunuzun tavsiyelerine ve diyetisyenin tavsiyelerine de dikkat edilmelidir. Çünkü bu kolesterol LDL ve HDL olar

Kolesterole Karşı Ceviz Suyu

 

            Günümüzde artan hastalıkların başında kolesterol gelmektedir. Kullanılan birçok kimyasal yağlar yüzünden çoğu insanda kolesterol hastalığını yaygın hale getirmiştir. Bilindiği üzere birçok besin kolesterolü yükseltip düşürebilir. Sarımsak, limon, yulaf kepeği gibi besinler kolesterolü düşürmeye karşı oldukça etkilidir. Akıllara gelen bir diğer besin ise şüphesiz ki cevizdir. Hep haberlerde, gazetelerde karşımıza çıkar kolesterole karşı ceviz suyu uzmanlar tarafından önerilmektedir şeklinde.

 

            Kolesterol ile ilgili birtakım yanlış bilgiler de vardır. Bunları sayacak olursak; Geceden beri suda bekletilen ceviz, ezilerek alkole karıştırılan sarımsak, aç karna içilen limon bunların başında gelmektedir. Fakat bunların kolesterolü düşürdüğü pek de doğru değildir. Doktora danışılmadan bu türden tekniklerle kolesterolün düşürülmesi diğer sağlık sorunlarını da beraberinde tetikleyebilir. Ancak Amerikan bilim insanlarınca yapılan araştırmalara göre cevizin kolesterolü düşürdüğü tespit edilmiştir. Her gün 2-3 tane yenilmesi idealdir, fakat sayı abartılırsa eğer durumu daha da ağırlaştırabilir. Tabiki de kolesterolü düşürmenin tek yolu ceviz veya ceviz suyunu içmek değildir.

 

            Aynı zamanda düzenli beslenmek et ve yağ ürünlerden uzak durmak gerekir. Süt ve süt ürünleri ile sakatat ürünleri doymuş olduğundan dolayı kolesterol seviyesi bunlara bağlı olarak artar. Diğer bir araştırmaya göre her gün kahvaltıda içilen nar suyu da kolesterolü dengeye getirebilir. Kolesterolü dengeye getiren diğer tavsiyelerden biri de sebze ve meyveyi, tam tahıllı ve bakliyatı bol miktarda olan besinlerle hayatı idame ettirmektir.

 

            Sağlıklı bir birey olmak adına kan tahlili yaptırılmalıdır. Kolesterol şüphesi varsa doktorunuzun tavsiyelerine ve diyetisyenin tavsiyelerine de dikkat edilmelidir. Çünkü bu kolesterol LDL ve HDL olarak iki çeşittir. LDL kötü kolesterolü simgelerken, HDL ise iyi kolesterolü simgeler. LDL kolesterol ise gerekli önlemler alınmadığı takdirde ciddi koroner kalp damar hastalıklarına yol açabilir.

 

Bu haber 804 kez okundu.
Sağlık Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Lazer Epilasyon (875 kez okundu.) - 29/07/2017
  2. 2. Yaşlanmayı Geciktiren Besinler (803 kez okundu.) - 29/07/2017
  3. 3. Alzheimer Hastalığı Nedir (854 kez okundu.) - 29/07/2017
  4. 4. Hemoroid Başur Hastalığı Evreleri Tedavisi (868 kez okundu.) - 26/07/2017
  5. 5. YOGA (814 kez okundu.) - 19/07/2017
  6. 6. Kolesterole Karşı Ceviz Suyu (805 kez okundu.) - 19/07/2017
  7. 7. Günümüz Plastik Cerrahi Operasyonlarına Ve Estetik Merkezlerine Genel Bakış (752 kez okundu.) - 01/07/2017
Facebook Yorumları