Diyarbakır Rehberi
Hemoroid Başur Hastalığı Evreleri Tedavisi 26/07/2017

Hemoroid Başur Hastalığı Evreleri Tedavisi

Hemoroid nedir? Nasıl tedavi edilir? Basur nedir? Basur neden oluyor?

Hemoroid Başur Hastalığı Evreleri Tedavisi

 

            Hemoroid halk arasındaki adıyla basur hastalığı insanlarda sık sık görülmekte ve günlük yaşantıyı fazlasıyla olumsuz olarak etkilemektedir. Hatta yapılan incelemelere göre her dört insandan üçünde görülmektedir. Hemoroid halk arasındaki adıyla basur bir damar problemidir. Makat bölgesindeki toplardamarda genişleme meydana gelir. Hemoroid anüs çevresinde ya da rektum denilen anüsün iç kısmında görülebilir. Dolayısıyla hastalık iç hemoroid ve dış hemoroid olarak iki farklı sınıfta gruplandırılabilir. Eğer aşağıdaki belirtilerden bir ve ya bir kaçı sizde bulunuyor ise siz de hemoroid basur hastalığı evreleri tedavisi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

 

 Basur hastalığı belirtileri

 

            Hastalıktaki ilk belirti dışkıda görünen kanamalardır. Unutulmalıdır ki dışkılama esnasında makatta görünen kanamalar sadece basur ile ilgili olmayabilir. Bağırsak kanserleri makat kanseri gibi çok daha tehlikeli hastalıkların habercisi olabilirler. O yüzden bir haftadan uzun süren kanamalarda mutlaka doktora görünmelisiniz. Eğer gerekli önlemi almaz iseniz basur dereceniz artabilir ve bu hem tedavi sürecini zorlaştırır hem de yaşayacağınız acıyı fazlasıyla arttırır. Bir diğer belirti ise anüs kısmında meme oluşumudur. Hastalığın başlangıç aşamasında bu meme oluşumu fark edilmez fakat ilerledikçe meme kendini gösterir. Bu genişlemiş toplardamardır. Hastalığın üçüncü evresinde dışkılama esnasında meme dışarı çıkar ve dışkılama bittiğinde kendiliğinden içeri girer. Fakat hastalık ilerledikçe hasta meme kısmını kendi eliyle içeri sokmak durumunda kalabilir.

 

 Hastalığın tedavi süreci

 

            Hastalığın tedavi süreci ve tedavi şekli hastalığın boyutu ve evresiyle ilgilidir. Henüz hastalığın başında ise lazer tedavisi ve lastik tedavisi ile ameliyatsız engellenebilir. Ama hastalık ilerlemiş ise maalesef ameliyat gereklidir. Bu durumda ise hastalığın takibi sağlanmalı ve en uygun zamanda bir an önce ameliyat edilmelidir. Çünkü hastalık ilerledikçe katlanılması zor ve kuvvetli acılara neden olur.

Bu haber 852 kez okundu.
Sağlık Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Lazer Epilasyon (855 kez okundu.) - 29/07/2017
  2. 2. Yaşlanmayı Geciktiren Besinler (792 kez okundu.) - 29/07/2017
  3. 3. Alzheimer Hastalığı Nedir (839 kez okundu.) - 29/07/2017
  4. 4. Hemoroid Başur Hastalığı Evreleri Tedavisi (853 kez okundu.) - 26/07/2017
  5. 5. YOGA (797 kez okundu.) - 19/07/2017
  6. 6. Kolesterole Karşı Ceviz Suyu (791 kez okundu.) - 19/07/2017
  7. 7. Günümüz Plastik Cerrahi Operasyonlarına Ve Estetik Merkezlerine Genel Bakış (739 kez okundu.) - 01/07/2017
Facebook Yorumları