Diyarbakır Rehberi
Araç Kiralama 15/07/2017

Araç Kiralama

Araç kiralama hizmeti nasıl sunulur, Nasıl araç kiralanır, Araç kiralarken kaç para ödenir, Araç nasıl teslim edilir ?

Araç Kiralama Hizmeti Nasıl Sunulur

 

            Arabaların hayatınızdaki yeri yadsınamaz bir öneme sahiptir. Ulaşımı sağlamak en önemli amaçtır. Okula, işe, alışverişe, hastaneye kısacası hayati önem taşıyan her noktaya ulaşım aracıyla gidersiniz. Bir kısmının yürüme mesafesinde olması bu gerçeği asla değiştiremez. Ancak toplu taşıma araçları bir yere kadar işinize yaramakta, kişisel işleriniz için çoğunlukla şahsi bir arabaya ihtiyaç duymaktasınız. Fakat ülkemizde araba almak belirli bir bütçe gerektiriyor ve buna sahip olana kadar araç kiralama hizmeti sunan birçok firmadan yararlanmak mümkün.

 

 Nasıl Araç Kiralanır

 

            Araç kiralayan herhangi bir firmaya gidip o an işlemleri halledip arabayı alıp çıkmak mümkün ancak işini garantiye almak isteyen herkes için önerilen durum biraz daha faklıdır. İlk iş olarak internet üzerinden size en yakın firmayı bulduktan sonra firmanın web sitesine girerek online olarak rezervasyon yaptırmak akıllıca bir seçimdir. Alacağınız hizmet sizin seçtiğiniz firmaya göre farklılıklar gösterebilir. Erken rezervasyon yaptırdığınızda ise çok daha ekonomik fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. 7/24 ve yalnızca birkaç adımda rezervasyon yaptırılır.

 

            Aracı teslim alma kısmında ise EGM'nin kararı ile tüm kiralık araçlarda Kabis (Kiralık Araç Bildirim Sistemi) sistemine giriş yapılması gerekmektedir. Araç kiralama firmalarının ehliyet fotokopisi alması ise yasal zorunluluktur.

 

 Araç Kiralarken Kaç Para Ödenir

 

            Araba kiraladığınız zaman ne kadar fiyat vereceklerini bilmek pek mümkün değildir. Yaşadığınız şehir, tarihe bağlı yoğunluklar, kiralanan aracın modeli - yılı tüm bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman fiyatların ne kadar değişken olabileceğini tahmin etmek güç değildir. Ancak her bütçeye göre araba bulma imkanı vardır.

 

 Araç Nasıl Teslim Edilir

 

            Kiralama süreci sonunda aracı teslim aldığınız firmaya ya da başka bir şubesi varsa ve böyle bir hizmet sunuyorlarsa diğer şubelerinden birine de bırakmanız mümkündür.

Bu haber 914 kez okundu.
Sektörel Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Araç Kiralama (915 kez okundu.) - 15/07/2017
  2. 2. Konut Kredi Borçları Yapılandırılabilir Mi? (613 kez okundu.) - 15/07/2017
Facebook Yorumları